Apparition Magic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğitim Sistemi

YazarMesaj
Amethystia Augustine
Sihir Bakanı ~ Yönetici
 Sihir Bakanı ~ Yönetici
Amethystia Augustine

Gerçek İsim : (Nursu) Esra. ^^

Eğitim Sistemi Empty
MesajKonu: Eğitim Sistemi   Eğitim Sistemi EmptyPtsi Nis. 12, 2010 6:21 pm

* Her şeyden önce, bütün öğrenciler birinci sınıftan başlayacak ve yedi dönem okuyacaklar ancak dönemlerimiz kısa (dört haftalık) olacak.
* Her ders her sınıf için ayrı olarak, sadece bir kere, offline işlenecek ve dersler dört hafta açık kalacak.
* Ders RP’leri elli puan üzerinden değerlendirilecek. (50-45: Olağanüstü. 44-35: Beklenenin Üstünde. 34-20: Uygun. 19-10: Zayıf. 10-0: Felaket.) Profesörler isterlerse ödev de verebilecek ancak ödevlerini yapmayanlardan puan kırılması gibi bir durum söz konusu olmayacak.
* Öğrencilerimizin sınıfı geçebilmeleri için, dönem boyunca en az üç derse girmiş olmaları (isterlerse daha fazlasına da girebilirler) ve ödevler hariç, toplam 75 puandan fazla almaları gerekiyor. Bu şartları yerine getiremeyen öğrenciler sınıfta kalacak.
* İlk beş seneleri boyunca girecekleri dersler, öğrencilerin tercihine kalmış. Beşinci sınıfın sonunda gerçekte olmayacak, kurgusal S.Y.B.’lerden sonra, altıncı ve yedinci sınıfta, ileride olmak istedikleri mesleğe göre derslere girmeye başlayacaklar. Girdikleri derslerden geçer not almaları ve RP Puanlarının istedikleri mesleğinkileri tutması gerekiyor. Bu derslere girmiş olmanız istediğiniz mesleği alabileceğinizi göstermiyor, her halükarda mezun olursunuz ancak istediğiniz yerde kadro bulunamaması olasılığı da var, bu yüzden kendinizi sağlama almanızı öneriyoruz.
    Bakanlıkta çalışmak için: Eski yazıtlar, sihir tarihi, muggle bilimleri.Şifacı olup St. Mungo’da ya da Hogwarts’ta çalışmak için: Bitkibilim, iksir, sihirli yaratıkların bakımı, biçim değiştirme.
    Profesör olup Hogwarts’ta çalışmak için: Karanlık sanatlara karşı savunma, biçim değiştirme, bitkibilim + Profesörü olmak istenilen dersten Olağanüstü.
    Dükkan sahibi olmak için: Aritmansi, kehanet, astronomi.
    Sihir basınında çalışmak için: Mitoloji, muggle bilimleri, astronomi.
    Okul çalışanı olmak için: Tılsım, biçim değiştirme, bitkibilim.
    Okuldan mezun olabilmek (serbest meslek) için: Herhangi iki dersten B.Ü. veya üstünde bir not almak ya da en az üç dersten U. alabilmek.

Eğitim Sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası